Mentalne težave zaradi infekcije v otroštvu

Ljudje, ki kot dojenčki ali morda še v maternici, utrpijo kakršno koli infekcijo, so lahko po mnenju strokovnjakov v kasnejšem obdobju svojega življenja soočeni z najrazličnejšimi mentalnimi problemi.

Ameriški znanstveniki so s pomočjo proučevanja podgan ugotovili, da odrasle podgane, ki so v »otroštvu« prebolele infekcije, hitreje izgubljajo spomin in se soočajo z nekaterimi drugimi mentalnimi težavami. Težave niso bile vidne pri podganah, ki v ranem otroštvu niso imele nobenih težav z infekcijami.

Nove ugotovitve podpirajo teorijo o tem, da so infekcije v najzgodnejšem obdobju razvoja sposobne povzročiti dolgoročne posledice v človeški psihi. Virusne infekcije zarodka v maternici so strokovnjaki v predhodnih študijah že povezovali s shizofrenijo, avtizmom, cerebralno paralizo, nekatere celo z Parkinsonovo boleznijo, sedaj so k naštetem dodali še najrazličnejše mentalne težave ljudi v kasnejših obdobjih življenja.